Haber

İstanbul’un fethinin 570. yıl dönümü Sancaktepe’de coşkuyla kutlandı

İstanbul’un fethinin 570. yıl dönümü Sancaktepe’de coşkuyla kutlandı

İSTANBUL – İstanbul’un fethinin 570. yıl dönümü Sancaktepe’de düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Etkinlikte konuşan Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, “28 Mayıs seçimleriyle birlikte coşkumuz Türkiye’nin asrı ile birleşiyor. Atalarımızın fetih ruhuyla Türkiye’nin asrını dünyaya anlatacağımız bir döneme girdik.”

İstanbul’un fethinin 570. yıl dönümü şehrin farklı noktalarında olduğu gibi Sancaktepe’de de coşkuyla kutlandı. Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü ile çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Coşkulu vatandaşların Türk bayraklarını dalgalandırdığı kutlamada İstiklal Marşı söylendi ve marşlar söylendi.

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, “İstanbul’un fethinin 570. yılını Sancaktepe’de büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Milletimizin Anadolu’yu vatan etmesiyle İstanbul’un fethi ile bir devir açıldı ve kapandı. Fatih Sultan’ın önderliğinde. Mehmet Han Osmanlı Devleti olarak özgün bir dünyaya kanat açtık.Bir gün önce 28 Mayıs seçimleriyle coşkumuz Türkiye asrıyla birleşti.Ecdadımızın fetih ruhuyla bir döneme girdik. Türkiye’nin asrını yeniden dünyaya anlatacağımız yer.Fetih sadece sınırları ve toprakları ele geçirmek değildir.Fetih kültürü ve medeniyeti ile birlikte.” Kendini dünyaya ifade etmektir. Türkiye’nin bu yeni yüzyılında dünyaya kardeşliği ve birlikte yaşamayı anlatacağız. Bunun için çok heyecanlıyız.”

dulkadirogluhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu