Haber

Uşak’tan 24 gönüllü sağlık çalışanı dualarla Hatay’a gönderildi

Uşak’tan 24 gönüllü sağlık çalışanı, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’taki depremlerden etkilenen Hatay’da hizmet etmek için dualarla yola çıktı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen illerde görev yapmak isteyen Uşak İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki 24 sağlık çalışanı otogara geldi.

Uşak Müftü Yardımcısı Veli Vehbi Bardakçı tarafından kılınan duanın ardından aileleriyle vedalaşan sağlık çalışanları, otobüsle Hatay’a gitmek üzere yola çıktı.

Uşak İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Uzmanı Mehmet Duran, gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm ülkeyi derinden etkileyen depremin ardından İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin bölgeye hareket ettiğini söyledi.

Belirli aralıklarla sarsıcı alanda çalışan ekipleri değiştirdiklerini ifade eden Duran, “Arkadaşlarımız orada çok zor şartlar altında çalışıyor. Şu anda çeşitli branşlarda birçok arkadaşımız bölgede. Toplam 201 personel çalışıyor. şu anda dönüşümlü olarak çalışıyoruz. Şimdi bölgeye 24 kişilik bir ekip gönderiyoruz.Ülke olarak yaralarımızı saracağız inşallah.En kısa zamanda toparlayacağız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu